У кожної з нас свої секрети, як виглядати на всі 100! Та й макіяж – справа тонка і дуже індивідуальна. Чи нам, жінкам, не знати? Комусь достатньо лише злегка нафарбувати губи й очі, а хтось не вийде з дому, не перетворивши своє обличчя на витвір мистецтва. Але є у нас й інші, більш практичні очікування від мейкапу: коли нам потрібно, щоб він залишався свіжим протягом усього дня або коли ми просто хочемо приховати якісь недоліки нашої шкіри. У цих випадках одного тонального крему буде недостатньо. Крім того, Ви напевно помічали: якщо весь день ходити з тональним кремом на обличчі, він починає поступово ніби «провалюватися» в пори та дрібні зморшки, тим самим підкреслюючи їх і роблячи більш помітними. Для того щоб підвищити стійкість макіяжу і зробити його бездоганним, нам знадобиться такий продукт як праймер. 

З'явився праймер на початку нашого століття й відтоді став незамінним засобом в арсеналі професійних візажистів. І вже чимало жінок по всьому світу включили цей продукт до свого б'юті-ритуалу. Проте, багато хто й досі не знає, що таке праймер і для чого він потрібен.

Праймер – це продукт, розроблений для створення ідеальної бази (основи) під макіяж, і наноситься він перед тональним кремом або пудрою. Праймери гарантують ідеальне нанесення тонального засобу, заповнюючи пори і дрібні зморшки, маскуючи недоліки і роблячи поверхню шкіри більш рівною та гладкою. Завдяки праймеру Ваш макіяж буде виглядати свіжим протягом тривалого часу.
Якщо Ви живете або часто відвідуєте місця з жарким і вологим або холодним і сухим кліматом, тоді Вам знадобиться праймер, щоб зробити свій макіяж стійкішим.
Використання праймера значно полегшує подальше нанесення інших засобів макіяжу і дозволяє скоротити їхній розхід. Крім того, праймери створюють захист для нашої шкіри, перешкоджаючи глибокому проникненню компонентів декоративної косметики в пори.
Багато праймерів зараз містять SPF-фільтри, допомагаючи захистити шкіру від дії сонячних променів і запобігаючи передчасному старінню.

Види праймера за призначенням

  • Зволожувальні – забезпечують додаткове зволоження для сухої або шорсткої шкіри.
  • Матуючі – ідеальні для жирної шкіри, надають їй матовий вигляд і скорочують видимі пори, контролюють вироблення себуму та мінімізують жирний блиск. 
  • Для сяйва – надають яскравість і сяйво, особливо ідеальні для тьмяної шкіри.
  • Коригувальні – допомагають відкоригувати колір обличчя. Бувають: прозорі/нейтральні – підходять для будь-якого типу шкіри, допомагають згладити нерівності і створюють ідеальну поверхню для нанесення макіяжу; зелені/м'ятні – використовуються, щоб приховати почервоніння, висипання або капілярну сіточку, і наносяться точково; фіолетові/бузкові – призначені для нейтралізації землистих або жовтуватих відтінків шкіри; жовті – маскують синяву, ідеальні для темних кіл під очима; рожеві – маскують сліди втоми, надають шкірі свіжість і сяйво. 
    Праймер може мати кремоподібну, гелеву, пудрову або рідку текстуру. Крім праймерів для обличчя існують також бази під помаду, під тіні для повік і навіть під туш.

Як наносити праймер

Насамперед, вибирайте праймер, який буде підходити Вашому типу шкіри, а також дуже важливо, щоб він йшов до Вашого тонального крему.
Рекомендації щодо застосування праймера:

1. Праймер завжди потрібно наносити на попередньо очищену і зволожену шкіру. Обов'язково дочекайтеся, поки зволожувальний засіб (напр., крем) вбереться, залишки приберіть за допомогою серветки.
2. Розподіляйте праймер у напрямку від центру обличчя до його країв. З нанесенням відмінно впораються кінчики пальців або ж спеціальний пензель для консилера.
3. Не використовуйте занадто багато продукту. В даному випадку, принцип «чим більше, тим краще» – не працює.
4. Дайте праймеру повністю висохнути, перш ніж приступати до нанесення тонального крему або інших засобів макіяжу.

На завершення варто додати, що праймер можна використовувати не тільки як основу під тональний крем, але і як самостійний продукт – для більш природного макіяжу.